Cítiť sa žiarliť na mladšieho kolegu

, čo by ste mali robiť, ak sa cítite závidenia kolegu, ktorý je mladší ako vy, zdanlivo nedôverujúca príležitosť, ktorú jej dávate, a tiež – podľa vášho názoru – nevhodne siete udalosti? Čitateľ J sa čuduje:
Som 40 -ročný manažér rozvoja podnikania v inžinierskej firme. Vytvoril som skupinu kolegov, ktorá pomáha pri vytváraní sietí a podnikania, ktoré si všimne v mojom meste (ako mafia Stiletto). Pred niekoľkými mesiacmi jedna z kľúčových dám v mojej skupine pozvala môjho juniorského inžiniera v mojej firme, aby sa pripojil.
Tento inžinier je zábavný a inteligentný, ale tiež nádherný 24 rokov. Teraz som roztrhaný medzi tým, že chcem byť mentorom a žiarlivosťou. Žiarlim, že má prístup k tejto skupine vysoko poháňaných žien, ktoré sú mojimi kamarátmi, a nezdá sa, že je vďačná, že ju zahrnujem. Tento inžinier tiež občas pomáha pri vytváraní sietí. Je frustrujúce zúčastniť sa na obchodnej udalosti, zatiaľ čo títo muži s ňou flirtujú. Nie je zjavná, ale je si vedomá svojho vzhľadu a hrá ich.
Chcel by som ju odložiť zo skupiny a požiadať ju, aby sa zamerala na súčasných klientov vs sieti. Som pokrytec?
Myslím, že ste úprimní, čitateľ J – Oveľa viac, ako by bolo osobne väčšina ľudí. Nemyslím si však, že je to neobvyklé; Myslím si, že veľa mladších žien odcudzuje dobrých mentorov tým, že sú príliš oprávnení (ako čitateľ, ktorý očakával, že jej šéf pomôže jej sieti) alebo arogantné v práci, alebo sa tu príliš zameriava na iné časti života, ako je flirtovanie. (V minulosti sme ponúkli niekoľko tipov o tom, ako sa spojiť so staršími ženami, ktoré tu môžu pomôcť mladším čitateľom!)

Mám podozrenie, že ste s ňou uviazli vo svojej skupine, pretože si myslím, že ostatní si budú myslieť, že ste malicherní, ak ju bez solídnych dôvodov upustíte. Tiež by som vás varoval, aby ste boli s ňou zdvorilí a profesionálni, a to tak v jej prítomnosti, ako aj keď tam nie je. Nebuďte krátko, nerobte si z nej srandu, nerobte chrbtové komplimenty na jej oblečenie – zamerajte sa len na vytváranie sietí s ostatnými. Nemusíte byť jej mentorom alebo jej kamarátom – hoci dúfam, že by ste boli otvorení, pretože hovoríte, že je vtipná a inteligentná – ale myslím si, že je profesionálne (a zrelé!), Na cestu po vysokej ceste.
Navrhoval by som však hovoriť so svojimi zakladateľmi skupín o smerovaní skupiny. Chcete priznať nových členov, ale udržujte skupinu malú? Mal by existovať formálny proces nejakého druhu – aspoň zbežný e -mail pre skupinu alebo niečo podobné. Ak vaši kolegovia odolávajú formálnemu procesu, navrhol by som otvárať skupinové aktivity všetkým – ale vytvorenie riadiacej skupiny zakladateľov, ktorí budú ľudia, ktorí určujú, čo/kedy bude ďalšia udalosť, či existuje členský poplatok a kto bude „Zastupujte“ skupinu na akékoľvek účely dosahu.
Čitatelia, mám pocit, že tento bude polarizácia – aké sú vaše myšlienky? Vidíte to z pohľadu čitateľa V, alebo sa cítite viac pre jej mladšieho kolegu?

(Na obrázku na vrchole: Handshake II, pôvodne nahrané do Flickr od Álvaro Canivell.)

Leave a Reply

Your email address will not be published.